Search

Budowa hali stalowej powinna być prosta.

Kierujemy się nią przy każdym zleceniu, bez względu na to, jak bardzo złożone są Twoje wymagania. Od pierwszego projektu, aż do gotowej hali – dbamy o najwyższą jakość usług. Kompleksowa oferta budowy, unikalny sposób pracy i prostota stawiają nas na pierwszej pozycji wśród firm zajmujących się budową konstrukcji hal stalowych.

Zadzwoń do nas
Tomasz Furtok
Tomasz Furtok

Doradca Techniczno-Handlowy [hale stalowe] - woj. śląskie, opolskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzkie (południe)

+48 603 119 250 Zadzwoń
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ HALE STALOWE BORGA?

Jako odpowiedzialna firma odpowiadamy za konstrukcję stalową od początku do końca. Rozumiemy potencjał, jaki tkwi w wykorzystywanych przez nas surowcach. Wszystkie elementy nośne produkujemy we własnych fabrykach, dbając o każdy detal. Nasi fachowcy są gwarancją szybkiego, bezpiecznego i rzetelnego montażu hal stalowych. Kontrolujemy cały proces budowy, odpowiadając za każdy z jej etapów. Od koncepcji funkcjonalnej hali aż do hali gotowej do dalszych prac wykończeniowych wewnątrz. Wszystko to sprawia, że Borga jest wyjątkowym przedsiębiorstwem, któremu możesz zaufać.

Nasze motto - przyjazne budowanie

Hale systemowe Borga

W firmie Borga stawiamy na jakość i solidność. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam twierdzić, że nasze hale są godne polecenia w każdej branży potrzebującej solidnego budynku.

Hale systemowe w przeciwieństwie do innych konstrukcji (na przykład murowanych czy drewnianych) wyróżnia czas budowy – przy odpowiednich warunkach budowa hali ok 1000 m2 trwa zaledwie dwa tygodnie. W zależności od potrzeb hale mogą być nieizolowane lub izolowane, by w każdych warunkach pogodowych temperatura panująca wewnątrz utrzymywała się na tym samym poziomie.

System budowlany Borga

Doświadczenie to podstawa

Własna linia produkcyjna oraz projekty pozwalają na szybkie i precyzyjne wykonanie wszystkich potrzebnych elementów. Oryginalne rozwiązania firmy Borga pozwalają na oszczędność pieniędzy i czasu. Wszystkie elementy hali produkowane są przez naszą firmę, co daje nam gwarancję najwyższej jakości.

Nasze hale stalowe od początku do końca stawiane są przez nasze przeszkolone i doświadczone ekipy monterów. Znają oni doskonale komponenty i proces budowy hali, co pozwala na sprawne, bezpieczne i profesjonalne wybudowanie budynku.

Etapy montażu hali stalowej

Dopasowane rozwiązania

Budowa hali nie jest skomplikowana dla osób, które wiedzą jak to robić. Nasze ekipy składają się zazwyczaj z zaledwie czterech osób, co również wpływa na koszt budowy. Łatwość budowy hali wynika z powtarzalności pewnych elementów ale również ich jakości i łatwości połączenia ze sobą. Można to niemalże porównać do stawiania budynku z idealnie pasujących do siebie puzzli czy klocków.

Kolejną zaletą jest powtarzalność elementów. Stwarza to możliwość bezproblemowego rozbudowania hali, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli inwestor przewidzi taką możliwość na etapie budowy halę nieizolowaną można również w późniejszym czasie doizolować.

Czy hala stalowa jest dla mnie?

Inwestycja w rozwój

Wycena hali zawsze jest darmowa. Możesz zorientować się jakie poniesiesz koszty przy budowie hali i co najistotniejsze masz pewność, że cena ta nie ulegnie zmianie, jak niestety zdarza się to przy budynkach budowanych w innych technologiach.

Konstrukcje stalowe Borga mogą rozwijać się wraz z Twoją firmą i rozbudowywać wraz z nią.

Wyceń swoja halę stalową
Hala magazynowa - Borga

Hale magazynowanie

Hale magazynowe i przechowalnie mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach biznesu. Producenci będą potrzebować hal do magazynowania i przechowywania wyprodukowanych przez siebie towarów. Hurtownicy potrzebują ich, by zgromadzić do sprzedaży jak największy dostępny asortyment. Firmy logistyczne i spedycyjne będą potrzebowały hal, aby przechowywać czasowo, ciągle rotujące przesyłki. W rolnictwie hale magazynowe służyć będą do przechowywania płodów rolnych lub urządzeń i maszyn potrzebnych w produkcji.
W halach magazynowych możemy przechowywać niemal wszystko – od surowców, materiałów, przez efekty produkcji na maszynach i urządzeniach kończąc.

Hala dla rolnictwa - Borga

Hale rolnicze

Wieloletnie doświadczenie w budowaniu hal magazynowych dla rolnictwa sprawia, że doskonale rozumiemy różnorodne potrzeby właścicieli w tym zakresie. Mamy świadomość faktu, iż obiekty magazynowe na wsi często pełnią różnorodne role w trakcie całego roku i muszą być do tego przygotowane. Nasze rozbudowane i elastyczne systemy prefabrykatów pozwalają nam skutecznie wznosić różnego typu budynki tj. magazyny zbożowe, warsztaty czy garaże przeznaczone do bezpiecznego przechowywania maszyn rolniczych bez względu na ich wielkość. Wykorzystywane przez Borga wrota przesuwne posiadają wygodne szyny na całej ich długości, co sprawia, że są znacznie prostsze i łatwiejsze w użytkowaniu niż wrota rozwierne.

Ujeżdżalnie izolowana Borga

Ujeżdżalnie

W firmie Borga doceniamy wszystkie dyscypliny sportowe, fanom sportu zapewniamy więc znacznie więcej niż po prostu dach nad głową. Oferujemy praktyczne i funkcjonalne hale stalowe przeznaczone do wielu różnych form aktywności sportowej. Firma Borga ma doświadczenie niezbędne do budowy niestandardowych hal stalowych wykorzystywanych jako ujeżdżalnie. Budujemy zarówno prywatne ujeżdżalnie, jak i lokalne hale sportowe dla gmin i klubów sportowych. Bez względu na to, jakie jest planowane przeznaczenie obiektu, z pewnością mamy rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie.

Przemysł

Przemysł niezależnie od rodzaju potrzebuje hal. Są one niezbędne by prowadzić produkcję swoich wyrobów. Potrzebuje ich, aby te produkty przechowywać i dystrybuować. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu Borga jest w stanie zapewnić klientom hale dopasowane do każdego z etapów pracy przedsiębiorstwa przemysłowego. Dzięki naszym halom stalowym ich praca staje się lepiej zorganizowana i płynna. Nasze hale stalowe spełniają wszelkie wymogi jeśli chodzi o produkcję, magazynowanie czy dystrybucję. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nasze hale przemysłowe spełnią Twe oczekiwania bez względu na to jaki rodzaj działalności prowadzisz.

Etapy powstawania hali stalowej

Budowa hali stalowej, jak każdego innego budynku, wymaga odpowiedniego przygotowania placu pod budowę. Firma Borga od samego początku uczestniczy we wszelkich pracach dlatego też dostarczamy zawsze instrukcję przygotowania miejsca pod budowę konstrukcji stalowej. Zastosowanie się do wytycznych i wskazówek znacznie przyspiesza i ułatwia dalszą pracę, jak również pozwala na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa osobom pracującym przy montażu.

Zaletą hal stalowych jest brak potrzeby pełnego fundamentu- wystarczające w zupełności są stopy fundamentowe. Są one projektowane i przygotowywane w zależności od rodzaju stawianej hali. Oczywiście przed przystąpieniem do dalszych prac kierownik projektu dokonuje odbioru, sprawdzając czy wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem.

Kolejnym, najważniejszym etapem jest stawianie konstrukcji głównej. Najistotniejszym elementem jest odpowiednie wypionowanie- zapewni ono w przyszłości bezpieczeństwo użytkowania budynku. Następnie na konstrukcji głównej montowane są klipsy, służące do mocowania konstrukcji drugorzędowej. Jest ona elementem wsporczym dla pokryć ściennych oraz dachowych, które są montowane w następnej kolejności.

Jeśli budowana hala nie wymaga izolacji przystępujemy do montażu stalowych blach profilowanych zawsze zaczynając od dachu, a następnie przystępując do ich montażu na ścianach. Na tym etapie zazwyczaj montowane są także naświetla naścienne, jeśli uwzględnia je projekt.

Proces budowy hali w pięciu krokach

Od fundamentu po obiór końcowy

Przy halach izolowanych przed montażem blach zewnętrznych przygotowuje się folię paroizolacyjną, której zadaniem jest ochrona wełny mineralnej przed zawilgotnieniem. Następnie pomiędzy profilami „Z” układana jest warstwa izolacji również zabezpieczana folią od wewnątrz i pokrywana blachą trapezową wewnętrzną. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku.

Drugim rozwiązaniem izolacyjnym stosowanym w konstrukcjach stalowych są płyty warstwowe. Taka opcja wykorzystywana jest zazwyczaj przy budynkach pełniących funkcje produkcyjne lub magazynowe.  Same ściany od wewnątrz mogą zostać pokryte dodatkowo prefabrykatami kompozytowymi, drewnem itp.

Kolejnym etapem jest zamknięcie wszelkich otworów w hali jak okna, bramy czy drzwi.  Po ich zamknięciu następuje montaż wszelkich obróbek blacharskich jak wiatrownice, narożniki, elementy Montaż konstrukcji stalowejkalenicowe. Potrzebna jest tu precyzja i dokładność zarówno dla właściwego zabezpieczenia elementów konstrukcji, właściwej izolacji przed warunkami atmosferycznymi jak i walorów estetycznych samego budynku.

Ostatnim już etapem jest odbiór końcowy hali stalowej. Polega on na sprawdzeniu jakości wykonania, zgodności z założeniami i projektem. Tutaj też inwestor może zgłaszać swe uwagi czy zastrzeżenia co do budynku. Po odbiorze można przystąpić do dalszych prac i wkrótce użytkowania budynku.

Przy dopełnieniu wszystkich wymagań co do placu budowy i odpowiednich warunkach atmosferycznych  montaż hali stalowej zajmuje zaledwie dwa tygodnie, co jest nieporównywalne z czasem budowy budynku murowanego.

Zakres umowy przy budowie hali

Jak się przygotować do wyceny hali stalowej?

Zobacz nasz poradnik!

Borga działa przede wszystkim w segmentach hal przemysłowych, magazynowych, rolniczych i ujeżdżalni konnych. Przed blisko pół wieku działalności na rynku wybudowaliśmy w Europie kilka tysięcy konstrukcji stalowych, dzięki czemu jesteśmy pewnym partnerem biznesowym, który był i będzie obecny na rynku.

W zależności od potrzeb inwestora i rodzaju jego działalności przy halach stalowych budowanych dla przemysłu stosuje się dwa rodzaje rozwiązań konstrukcyjnych:

Zaletą ram spawanych jest optymalizacja ich przekroju do obciążenia oraz to, że w centralnym punkcie hali oferuje większą wysokość użytkową niż przy ścianach. Z kolei kratownica umożliwia łatwe przeprowadzenia linii technologicznych pomiędzy krzyżulcami.

Hale przemysłowe można również podzielić na. izolowane i nieizolowane.

W pierwszym przypadku stosowane są wspomniane już wcześniej dwa sposoby:

  • płyty warstwowe różnej grubości,
  • system blacha – wełna – blacha.

Wybór sposobu ocieplenia powinien być podyktowany docelową temperaturą jak powinna być utrzymana w hali bez względu na porę roku.

Hale magazynowe dzieli się zazwyczaj ze względu na sposób składowania. Wyróżniamy tu ich trzy rodzaje:

  • niskiego składowania- do 4,2 m.
  • średniego składowania – do 7,2 m.
  • wysokiego składowania- powyżej 7,2m.

Istotne jest również przeznaczenie magazynu. Mogą być to hale przemysłowe, w takim przypadku często hala pełni też funkcję produkcyjną. Drugim przykładem są hale magazynowe dla rolnictwa. Te służą zazwyczaj do przechowywania płodów rolnych, a w pozostałym czasie mogą pełnić funkcję garażową dla różnorodnych maszyn i urządzeń rolniczych. Są to zazwyczaj hale nieizolowane. Wyjątek stanowią magazyny owoców, w których zapewnienie stałej temperatury jest kluczowe w przechowywaniu. Istnieje także możliwość wybudowania hali stalowej, która będzie pełnić funkcję chłodni, czy mroźni.

Osobnym sektorem są hale stalowe przeznaczone dla rolnictwa. O halach magazynowych i przemysłowych (które są wykorzystywane również w rolnictwie) wspominaliśmy już wcześniej, natomiast specyficznym rodzajem hal są hale inwentarskie, czyli przeznaczone do hodowli zwierząt. Można tu wyróżnić:

Hale stalowe przeznaczone do chowu żywego inwentarza są specjalnie zabezpieczane powłoką malarską dobraną do agresywności środowiska. Budynki te również mogą posiadać otwarte ściany- co sprawdza na przykład w przypadku obór, być wyposażone w zautomatyzowane kurtyny boczne, czy siatki przeciwwietrzne. Pozwala to na długotrwałe i efektywne użytkowanie budynku oraz zapewnia odpowiednie warunki przebywającym w nich zwierzętom.

Coraz częściej budowanymi przez nas halami są hale przeznaczone na ujeżdżalnie. Można tutaj skorzystać zarówno z systemu Quick & Easy jak i zlecić wykonanie indywidualnego projektu. Hale stalowe dostosowane do jazdy konnej są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem i świetnie się sprawdzają zarówno przy mniejszych jak i większych potrzebach związanych z tym typem sportu i rekreacji.

Nieodpłatna wycena

Wycena hali jest nieodpłatna. Aby jej dokonać musimy zadać wiele szczegółowych pytań. Odpowiedź na pytanie jak się przygotować do takiej wyceny znajdziesz na naszym BLOGu.

Wyceń swoją halę
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...